Wizyta partnerska w Rzymie w ramach projektu „VOYCE”

Na początku października przedstawicielki naszego Stowarzyszenia wzięły udział w spotkaniu partnerskim i konferencji w Rzymie w ramach projektu „VOYCE”, który jest współfinansowany ze środków z programu Erasmus+. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tej wizyty!

Pierwszego dnia spotkania partnerskiego w Rzymie w ramach projektu „VOYCE: Dajemy głos młodym”, który jest współfinansowany przez program Erasmus+ wzięłysmy udział w konferencji dotyczącej projektu na Link Campus University, podczas której odbyła się debata na temat aktywizmu społecznego młodych ludzi. Poruszono m.in. kwestie istoty edukacji nieformalnej, dostarczania odpowiednich narzędzi rozwoju młodym ludziom oraz roli organizacji pozarządowych w systemie.

Podczas konferencji miałyśmy też okazję do wysłuchania inspirującej prezentacji na temat efektywnego altruizmu (z ang. effective altruism) wygłoszonej przez założyciela School of Thinking. Efektywny altruizm jest to filozofia i ruch społeczny, którego celem jest poszukiwanie, zastosowanie i popularyzacja najbardziej efektywnych sposobów poprawy obecnej sytuacji na świecie.
 
Po prelekcji odbyła się dyskusja na temat tego, czy jesteśmy wystarczająco dobrzy, jak zmierzyć efektywność naszych działań, jak pobudzić społeczeństwo do bycia bardziej altruistycznym i aktywnym oraz gdzie szukać inspiracji. 
 
 
Drugiego dnia od rana wraz z naszymi partnerami z Włoch, Turcji, Szwecji, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Litwy i Grecji wzięłyśmy udział w licznych burzach mózgu na temat końcowej fazy projektu. Omówiliśmy m.in. dotychczasowe działania tj. hackathon, który miał miejsce w Atenach, konferencję w Rzymie oraz nasze działania w sieci popularyzujące tematy społeczne i europejskie wartości .
 
2022-10-17T13:15:50+02:00 17 października 2022|