Dragon Dreaming2022-06-24T09:40:17+02:00

O metodzie Dragon Dreaming

Dlaczego tak wielu działaczy środowiskowych i projektów społecznych nie osiąga zamierzonych celów? Dlaczego ogromna większość inicjatyw społecznych, start-upów i projektów pozarządowych spełza na niczym z powodu braku wsparcia oraz ostrej krytyki? Nawet, gdy uda im się osiągnąć założone cele krótkoterminowe, to dlaczego zanikają przed upływem czterech lat? Dlaczego, pomimo ponad 30 lat dowodów, nadal cofamy się zwiększając poziom nierówności społeczno-ekonomicznej, niszcząc społeczności i systemy podtrzymujące życie, od których tak naprawdę wszyscy jesteśmy zależni?

W 1971 roku w Pierwszym Raporcie Klubu Rzymskiego wykazano, że istnieją granice wzrostu i jeżeli zostaną przekroczone, to w połowie XXI wieku będziemy świadkami ogromnych problemów natury społecznej, środowiskowej i ekonomicznej. Drugi raport, sporządzony przez ponad 15 tysięcy naukowców, potwierdził przewidywania z roku 1971. Czego zabrakło? Dlaczego nie zrobiliśmy w tej kwestii żadnego postępu, który jest tak bardzo potrzebny?

Metoda Dragon Dreaming jest formą poszukiwania odpowiedzi na te wszystkie problemy. Można ją zdefiniować na wiele sposobów, w zależności od tego, z czym mamy do czynienia:

  • To meta-metodologia, w której łączą się różne prądy ideologiczne, metodyczne i związane z zarządzaniem projektami.
  • To filozofia, a zatem i kultura, dla zespołów, społeczności, projektów i organizacji.
  • To zbiór wielu narzędzi dla trenerów, przedsiębiorców, liderów itd.
  • To społeczność, na którą składają się facylitatorzy, uczestnicy projektów i organizacje współpracujące ze sobą w celu spełnienia marzeń indywidualnych i grupowych.

Obecnie jest z powodzeniem stosowana w ponad 8500 projektach w 53 krajach na całym świecie. Ponad 200 przeszkolonych trenerów prowadzi warsztaty Dragon Dreaming na całym świecie. I chociaż to spora liczba, to jednak wciąż niewystarczająca, by wywołać „Wielką Zmianę”.

Więcej o metodzie Dragon Dreaming i treningu w Hiszpanii przeczytasz tutaj

O filmie

Film dokumentalny “Dragon Dreaming. Great turning” nakręciliśmy we współpracy ze Studiem Barton Film i Krakowskim Klastrem Filmowym. Prezentuje on przebieg treningu Dragon Dreaming w Hiszpanii, który był częścią międzynarodowego projektu edukacyjnego „Dreaming, designing, acting and celebrating Erasmus+ projects”. Dokument ukazuje narzędzia metody Dragon Dreaming używane do tworzenia zrównoważonych projektów i inicjatyw oraz wewnętrzną przemianę uczestników treningu w Hiszpanii. Film powstał po to, aby skutecznie promować i upowszechniać metodę holistycznego tworzenia projektów. 

Reżyseria: Marek Gajczak

Produkcja: Aneta Zagórska

Czas trwania: 43′ 

Film udostępniany jest bezpłatnie w formie otwartej licencji Creative Commons w celach niekomercyjnych i jest dostępny z angielskimi, polskimi, hiszpańskimi i litewskimi napisami.

 

Film „DRAGON DREAMING – The Great Turning”

 

Oferta pokazów specjalnych

  • projekcja filmu
  • prelekcja filmowa twórców dokumentu
  • spotkanie i dyskusja z udziałem twórców i bohaterów filmu
  • warsztaty prowadzone przez naszą trenerkę i nauczycieli metody Dragon Dreaming

 

 

Zapraszamy do kontaktu!

Koordynacja pokazów specjalnych z udziałem gości:
Kinga Bałut
Tel. + 48 881 599 727
e-mail: promocja.sak@gmail.com 

 Galeria

Tak hartowała się stal, czyli zdjęcia z preprodukcji oraz produkcji filmu „Dragon Dreaming. The Great Turning”.