Dragon Dreaming 2019-05-22T13:56:31+00:00

We wrześniu 2017 roku Stowarzyszenie Aktywne Kobiety rozpoczęło współpracę partnerską z trzema organizacjami europejskimi – Permacultura Cantabria i Amalthea z Hiszpanii oraz VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras z Litwy w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego „Dreaming, designing, acting and celebrating Erasmus+ projects” współfinansowanego przez Program Erasmus+.

Naszym celem jest upowszechnienie metody holistycznego tworzenia projektów – Dragon Dreaming w Europie oraz wypracowanie przez kadrę organizacji pozarządowych innowacyjnych metod zachęcania młodych ludzi do planowania swoich projektów, firm i przedsięwzięć wg tego podejścia.

W ramach projektu odbyły się trzy spotkania partnerskie: w Polsce, na Litwie, w Hiszpanii, które pozwoliły zaprezentować organizacjom w jaki sposób pracują z tematem aktywizacji młodych ludzi, jak zachęcają ich do tworzenia własnych projektów oraz w jaki sposób przeciwdziałają wykluczeniu społecznemu młodych.

Głównym wydarzeniem projektu był prowadzony przy pomocy aktywnych i angażujących metod edukacji nieformalnej 10-dniowy trening Dragon Dreaming, który odbył się w Ramales de la Victoria w Hiszpanii w organizacji Permacultura Cantabria, a prowadzony był przez dwoje trenerów tej metody – Julię Ramos Puentes /Hiszpania/ oraz Drora Noy /Izrael-Kolumbia/.
W treningu uczestniczyło 6 osób z Polski – Viktor, Kamil, Basia, Monika, Anita oraz Teresa, które teraz zaangażowane są w budowanie społeczności Dragon Dreaming w Polsce i gotowe są dzielić się swoją wiedzą.
W lipcu – sierpniu 2019 planowany jest dwudniowy warsztat w Sosnowcu, dla osób, które zainteresowane są tą metodą i chcą zainspirować się narzędziami Dragon Dreaming.
Dokładny termin i zapisy – niebawem. Ilość miejsc: 14 max.

W ramach projektu, aby skutecznie promować i upowszechniać metodę holistycznego tworzenia projektów – nakręciliśmy wraz ze Studiem Barton Film i Krakowskim Klastrem Filmowym film dokumentalny “Great turning” /40’/, w reżyserii Marka Gajczaka, produkcja Aneta Zagórska. Film prezentuje przebieg treningu Dragon Dreaming w Hiszpanii, prezentuje narzędzia tworzenia projektów, refleksje uczestników. Jest też zapisem przemiany, jaką metoda Dragon Dreaming dokonuje w osobach, które ją stosują.
Film udostępniany będzie bezpłatnie w formie otwartej licencji Creative Commons w celach niekomercyjnych.

Książki o Dragon Dreaming do pobrania w formacie PDF:

Dragon Dreaming w Akcji [POL]

Dragon Dreaming in Action [ENG]

Dragon Dreaming wn Action [ESP]

 

GALERIA

 

Artykuł spisany „na gorąco”, tuż po warsztatach Dragon Dreaming, które odbyły się w listopadzie 2018 r. w Ramales de la Victioria w Hiszpanii: aktywnekobiety.org.pl/dragon-dreaming-holistyczne-zarzadzanie-projektami

[cytat z książki]

[Wrażenia Agnieszki]