„Jak pisać i mówić rzetelnie o prawach człowieka” – spotkanie w ramach projektu BODY

31 maja w restauracji Sztos w Sosnowcu zorganizowałyśmy spotkanie pt. „Jak pisać i mówić rzetelnie o prawach człowieka”. Wydarzenie to było realizowane w ramach projektu „Moje ciało moją własnością”, o którym możecie dowiedzieć się więcej na naszej stronie. Projekt finansowany jest z programu CERV Komisji Europejskiej.

Celem spotkania była dyskusja o prawach reprodukcyjnych kobiet i przeciwdziałaniu dezinformacji w tym obszarze, zwłaszcza w mediach tradycyjnych i Social Mediach. Ponadto, wymiana doświadczeń i zbiór dobrych praktyk, które zostaną przedstawione w kolejnych etapach projektu, organizacjom partnerskim z Włoch i Portugalii podczas międzynarodowej konferencji.
 
W czasie spotkania prelegentki: drka Magdalena Półtorak, drka Małgorzata Tkacz-Janik i Alina Bednarz opowiedziały uczestnikom spotkania o potrzebie poprawnego wyrażania się o kwestiach związanych z prawami reprodukcyjnymi kobiet, z perspektywy prawniczej, aktywistycznej oraz politycznej. Po każdym z „paneli” uczestnicy mieli możliwość zabrać głos w dyskusji z innymi członkami spotkania. Poza tym, uczestnicy mogli delektować się specjałami serwowanymi w restauracji i networkingować się między sobą 
 
Część z Was mówiła nam o tym, jakiego „powera” złapaliście po tym spotkaniu. Bardzo nas to cieszy i serdecznie zapraszamy Was do naszych kolejnych projektów.
2023-06-07T10:01:25+02:00 7 czerwca 2023|