Wizyta partnerska we Włoszech w ramach projektu „Biały Słoń”

Na początku października przedstawiciele naszego Stowarzyszenia wzięli udział w spotkaniu partnerskim we Włoszech w ramach projektu „Biały Słoń”. Zachęcamy do zapoznania się z relacją naszej wolontariuszki Julii, która uczestniczyła w projekcie!

Relacja z pierwszego dnia wizyty w Abruzji, w ramach współpracy Włoch (Organizacji Biały Słoń) Litwy (miasta Širvintos) i Polski (Stowarzyszenie Aktywne Kobiety, Nowi Wojownicy). Projekt skupia się wokół prezentacji narzędzi oraz sposobów pracy ze sprawcami przemocy.

Dzień zaczęliśmy od odwiedzin siedziby L’Elefante Bianco, gdzie przeprowadziliśmy pierwsze warsztaty dotyczące tego, jak współpracować i rozmawiać ze sprawcami przemocy, kiedy rozpocząć interwencje i jakie sygnały powinny być alarmujące.

Następnie odwiedziliśmy stolice Abruzji (L’Aqualia), poznaliśmy jej historie oraz zobaczyliśmy skutki trzęsienia ziemii z 2009 roku oraz efekty ciężkiej pracy jaka mieszkańcy wkładają w odbudowę tego starożytnego miasta.

Spotkaliśmy również Komisję do Spraw Równości Kobiet i Mężczyzn , która przedstawiła nam swoje działania przyczyniające się do zwalczania przemocy motywowanej płcią.

 

 

Drugiego dnia spotkaliśmy się z szefową lokalnej policji. Opowiedziała nam o swojej pracy i kodzie czerwonym używanym do prewencji przemocy domowej. Dowiedzieliśmy się również więcej o metodach i tematach poruszanych w trakcie pracy ze sprawcami przemocy.

Następnie odwiedziliśmy Fundację Tercas wspierającą rozwój młodych kobiet i walkę z nierównościami.

Dnia trzeciego uczestniczyliśmy w zajęciach jogi, na których wykonywaliśmy ćwiczeni oddechowe używane w pracy ze sprawcami przemocy.

Ostatniego dnia towarzyszyło nam również wiele refleksji, wymiany kompetencji i doświadczeń międzynarodowych.

Do Polski zabieramy ze sobą ogrom wiedzy, przemyśleń oraz pięknych widoków!

Więcej na temat projektu „Biały Słoń” przeczytasz TUTAJ!

2022-10-10T13:09:57+02:00 10 października 2022|