Zmiany klimatu mają znaczenie. Kartka z kalendarza #2

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety od lat bierze udział w Europejskim Korpusie Solidarności, czyli programie wolontariatu europejskiego. Jako organizacja zarówno wysyłamy polskich uczestników do różnych krajów za granicę, jak i gościmy zagranicznych wolontariuszy w Polsce. W kraju nad Wisłą współpracujemy zwykle ze szkołami alternatywnymi i demokratycznymi, ale znajdą się też projekty cyrkowe czy teatralne. W cyklu Kartka z kalendarza prezentujemy Wam poczynania naszych wolontariuszy.

Hej! Jestem Tuğçe z Turcji i chciałabym podzielić się moimi ostatnimi niesamowitymi doświadczeniami z wolontariatu w Wolnej Szkole Waldorfskiej w Bielsku-Białej!

Miałam zaszczyt przedstawić uczniom ważny temat zmian klimatycznych i wpływu emisji gazów cieplarnianych. Cieszyłam się widząc zaangażowanie uczniów i ich entuzjazm dla nauki o sposobach, w jakie możemy zmniejszyć nasz ślad węglowy i pomóc chronić planetę. Prezentacja obejmowała naukę o emisji gazów cieplarnianych, źródła tych emisji i ich wpływ na środowisko. Omówiliśmy również praktyczne sposoby, dzięki którym jednostki i społeczności mogą podjąć działania i dokonać zmian.

Jestem bardzo wdzięczna, że miałam okazję podzielić się swoją wiedzą i pasją do tego ważnego zagadnienia z następnym pokoleniem. W ciągu następnych kilku tygodni będziemy również zgłębiać temat adaptacji i różnych strategii, które jednostki i społeczności mogą wdrożyć w celu złagodzenia skutków globalnego ocieplenia.

Nie mam więcej zdjęć z klasy, ponieważ nie używamy telefonów komórkowych podczas lekcji.

Tuğçe


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat programu Europejskiego Korpusu Solidarności? Koniecznie wejdź na naszą stronę i sprawdź aktualne oferty. KLIK TUTAJ

 

2023-02-13T11:03:04+01:00 13 lutego 2023|