Wizyta przygotowawcza w Armenii w związku z nowym partnerem EKS

W czerwcu miała miejsce wizyta przygotowawcza w Erywaniu w Armenii, w ramach projektu Europejskiego Korpusu Solidarności. Zapoznaliśmy się z nowym partnerem, organizacją HUJ-Voluntary Service of Armenia. Jest to najstarsza w Armenii organizacja pozarządowa, która działa już od 1965 roku. Jej najważniejsze cele i działania to: 

  • organizowanie działań studentów ormiańskich i zagranicznych w ramach międzynarodowych obozów w Armenii;
  • wysyłanie ormiańskich studentów na międzynarodowe workcampy, wymiany młodzieżowe i studenckie, seminaria, sympozja, warsztaty, programy edukacyjne i inne programy zagraniczne. 
  • organizowanie seminariów, szkoleń i konferencji w Armenii;
  • organizowanie udziału zagranicznych wolontariuszy i studentów w długoterminowych projektach EKS w Armenii, a także wolontariuszy ormiańskich w krajach Europy;
  • opieka nad sierotami, dziećmi o specjalnych potrzebach oraz osobami ubogimi.

Podczas wizyty zapoznaliśmy się z organizacjami, w których wolontariusze zagraniczni odbywają swoje działania w ramach projektów Europejskiego Korpusu Solidarności. Poznaliśmy także wolontariuszy, którzy aktualnie realizują swoje projekty w Erywaniu. 

Dokonaliśmy mnóstwa ustaleń co do spraw organizacyjnych, zarządzania projektem, planowania pracy wolontariuszy, mentoringu i wsparcia uczestników (zarówno w Polsce jak i w Armenii), zasad, których należy przestrzegać, pracy z młodzieżą z mniejszymi szansami oraz działań związanych z upowszechnianiem rezultatów. Wymieniliśmy się naszymi know-how oraz radościami i wyzwaniami związanymi z pracą z młodymi ludźmi. Nie zabrakło także części kulturowej, czyli zwiedzania najważniejszych obiektów w Erywaniu i okolicach. 

Serdecznie polecamy Armenię jako nieoczywisty, a przy tym niezwykle ciekawy kraj do realizacji projektów wolontariatu Europejskiego Korpusu Solidarności. Nasza organizacja partnerska, HUJ-Voluntary Service of Armenia, ma kilka różnych ofert wolontariatu. Jest więc coś dla tych, którzy są zainteresowani pracą z dziećmi, ale także dla tych, co wolą ochronę środowiska czy pracę w Muzeum Armenii.

KLIKNIJ TUTAJ I POZNAJ OFERTY WOLONTARIATU W ARMENII

 

2022-06-21T11:06:47+02:00 21 czerwca 2022|