Praca szuka człowieka – rekrutujemy! :)

Stanowisko: Koordynator/ka międzynarodowych projektów wolontariackich Europejskiego Korpusu Solidarności w organizacjach Stowarzyszenie Aktywne Kobiety i Fundacja Medeina.

Zakres obowiązków:

  • koordynowanie działań zagranicznych wolontariuszy w Polsce – kilka projektów
  • współpraca z działem promocji i upowszechniania rezultatów projektów
  • monitoring i raportowanie działań
  • współpraca z grantodawcą, sporządzanie sprawozdań
  • wspieranie wolontariuszy podczas projektów w Polsce i za granicą
  • wspieranie wolontariuszy w kryzysowych sytuacjach /wraz z psychologiem i coachem/
  • prowadzenie ewaluacji pracy wolontariuszy
  • szkolenie wolontariuszy na miejscu i przed wyjazdem zagranicę
  • współpraca z organizacjami goszczącymi wolontariuszy  w Polsce i za granicą
  • prace biurowe, administrowanie projektami
  • udział w szkoleniach krajowych i zagranicznych
  • organizacja działań krajowych wolontariuszy

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe
  • własny odbyty wolontariat, najlepiej w ramach programów europejskich EVS/EKS
  • doświadczenie w tematyce edukacji pozaformalnej i działaniach rozwojowych
  • doświadczenie w pracy z ludźmi i kierowanie zespołem
  • uczestnictwo w projektach międzynarodowych /np. treningi, wymiany młodzieżowe Erasmus+/
  • język angielski zaawansowany /C1, C2/
  • znajomość nowoczesnych technologii komunikacyjnych / ICT/,  praca na zdalnych narzędziach
  • Kompetencje: komunikatywność, sumienność, samodzielność, wielozadaniowość, odpowiedzialność, elastyczność, umiejętność motywowania, podejmowania szybkich decyzji, planowania i dobrej organizacji pracy, prowadzenia działań korygujących, szybkie reagowanie na kryzysy, rozwiązywanie konfliktów
  • Preferowane będą osoby 30+, ze względu na formalne ograniczenia dotyczące możliwości zatrudnienia w ramach dofinansowania europejskiego. Z tego samego powodu status studenta uniemożliwia udział w rekrutacji

Co oferujemy?

  • umowa o pracę 8 h dziennie od pon.-piąt. 9-17– praca od zaraz w biurze w Sosnowcu
  • praca w kreatywnym zespole
  • zdobycie doświadczenia międzynarodowego i nowych kompetencji
  • udział w projektach i treningach międzynarodowych
  • wsparcie doświadczonej koordynatorki i superwizorki

Osoby bez doświadczenia w realizacji projektów Europejskiego Korpusu Solidarności będą zobowiązane przejść 1 miesięczny kurs zarządzania projektami wolontariackimi przed podjęciem pracy.

Prosimy o przesłanie CV na maila: biuro.akt@gmail.com

Skontaktujemy się z wybranymi osobami.

2021-12-22T15:25:40+01:00 13 lipca 2021|