Praca szuka człowieka – rekrutujemy! :)

Praca szuka człowieka – rekrutujemy! 🙂

Stanowisko: Koordynator/ka międzynarodowych projektów wolontariackich Europejskiego Korpusu Solidarności w organizacji pozarządowej

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety – jest pozarządową organizacją typu non-profit, która działa lokalnie, regionalnie i międzynarodowo od 2002 roku. Naszą misją jest działanie na rzecz równych szans, włączenie społeczne, aktywizacja obywatelska i rozwój demokracji. Pragniemy, aby każdy człowiek – niezależnie od płci, wieku, wyznania, narodowości i sytuacji społecznej – miał szanse i możliwości realizacji swojego potencjału, dostęp do praw i przywilejów, do edukacji i kariery, władzy, zasobów i szczęścia.

Zakres obowiązków:

  • koordynowanie działań zagranicznych wolontariuszy w Polsce – kilka projektów
  • współtworzenie międzynarodowych projektów wolontariackich /po polsku i angielsku/
  • współpraca z działem  promocji  i upowszechniania rezultatów  projektów
  • monitoring i raportowanie działań
  • prowadzenie ewaluacji pracy wolontariuszy
  • szkolenie wolontariuszy na miejscu i przed wyjazdem zagranicę
  • współpraca z organizacjami goszczącymi wolontariuszy
  • prace biurowe, administrowanie projektami
  • udział w szkoleniach krajowych i zagranicznych

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe
  • własny odbyty wolontariat długoterminowy
  • doświadczenie w tematyce edukacji pozaformalnej
  • doświadczenie w pracy z ludźmi i koordynowaniu projektów
  • uczestnictwo w projektach międzynarodowych /np treningi, wymiany młodzieżowe Erasmus+/
  • język angielski zaawansowany
  • znajomość nowoczesnych technologii komunikacyjnych / ICT/, w tym chmury Google, praca na zdalnych narzędziach
  • Kompetencje: komunikatywność, sumienność, samodzielność, wielozadaniowość, odpowiedzialność, elastyczność, umiejętność motywowania wolontariuszy, umiejętność podejmowania szybkich decyzji, planowania i dobrej organizacji pracy, prowadzenia działań korygujących i naprawczych, szybkie reagowanie na kryzysy,
  • Preferowane będą osoby 30+, ze względu na formalne ograniczenia dotyczące możliwości zatrudnienia w ramach dofinansowania europejskiego. Z tego samego powodu status studenta uniemożliwia udział w rekrutacji

Co oferujemy?

  • umowa o pracę 8 h dziennie – praca od zaraz w biurze w Sosnowcu
  • praca w kreatywnym zespole
  • zdobycie doświadczenia i nowych kompetencji
  • udział w projektach międzynarodowych
  • wsparcie doświadczonej koordynatorki i superwizorki
  • osoby bez doświadczenia w realizacji projektów Europejskiego Korpusu Solidarności będą zobowiązane przejść 1 miesięczny kurs zarządzania projektami wolontariackimi przed podjęciem pracy, zakończony egzaminem wewnętrznym

Prosimy o przesłanie CV na maila: biuro.akt@gmail.com

Skontaktujemy się z wybranymi osobami.

2021-03-25T09:19:16+01:00 15 stycznia 2021|