Konferencja i spotkanie partnerskie w Brukseli

W dniach 20-21 kwietnia w Brukseli odbyła się konferencja wieńcząca projekt „SMART-y: Młodzież na rzecz zielonych europejskich wiosek” oraz spotkanie z naszymi partnerami z 9 krajów. Projekt był współfinansowany ze środków z programu Erasmus+. Zachęcamy do przeczytania relacji z wyjazdu.

Podczas dwudniowej wizyty w Brukseli, pracownice naszej organizacji – Marlena i Wiktoria oraz uczestnicy projektu Smart-y / From Zero to Hero Project – Klaudia i Jakub wzięli udział w Konferencji „Make Rural Europe Smarter”. W czasie konferencji został zaprezentowany raport z podsumowaniem 24-miesięcznego projektu SMART-Y. Ponadto, uczestnicy konferencji wysłuchali rozmowy z działaczką European Greens nt. sytuacji najmniej zurbanizowanych państw członkowskich UE.
 
 
Drugiego dnia pobytu w Brukseli – Marlena i Wiktoria uczestniczyły w spotkaniu podsumowującym, z partnerami wszystkich 10-u organizacji biorących udział w projekcie. Każda z organizacji zaprezentowała wyniki swoich działań na poziomie lokalnym oraz międzynarodowym. Stowarzyszenie Aktywne Kobiety, które koordynowało cały projekt, z dumą może pochwalić się tym, że udało się zrealizować wszystkie z zaplanowanych działań w ramach projektu 
 
 
W międzyczasie, Wiktoria, Marlena, Kuba i Klaudia zwiedzili Brukselę i najważniejsze instytucje unijne. Bruksela to miasto, które tętni życiem, więc było co robić! Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Cieszymy się, że miałyśmy możliwość uczestniczyć w projekcie SMART-Y i współpracować przy jego wdrażaniu z tyloma wspaniałymi organizacjami. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie jeszcze okazja spotkać się, z niektórymi z nich przy innych projektach. To były intensywne 24-miesiące z projektem SMART-Y! W czasie trwania projektu udało się przeprowadzić: laboratorium innowacji, dwa wirtualne hackathony, trzy międzynarodowe warsztaty, cztery międzynarodowe spotkania partnerskie, okrągły stół oraz lokalne seminarium. Duma nas rozpiera!
 
2023-04-24T13:35:44+02:00 24 kwietnia 2023|