Niezwykła lekcja tureckiej kultury w Polsce. Kartka z kalendarza #1

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety od lat bierze udział w Europejskim Korpusie Solidarności, czyli programie wolontariatu europejskiego. Jako organizacja zarówno wysyłamy polskich uczestników do różnych krajów za granicę, jak i gościmy zagranicznych wolontariuszy w Polsce. W kraju nad Wisłą współpracujemy zwykle ze szkołami alternatywnymi i demokratycznymi, ale znajdą się też projekty cyrkowe czy teatralne. W cyklu Kartka z kalendarza prezentujemy Wam poczynania naszych wolontariuszy.

Witam wszystkich!!! Mam na imię Sahin i pochodzę z Turcji. Z radością informuję, że obecnie jestem wolontariuszem w Wolnej Szkole Waldorfskiej w Bielsku-Białej.

Chciałbym podzielić się z Wami moim ostatnim doświadczeniem wolontariatu w Wolnej Szkole Waldorfskiej w Bielsku-Białej, gdzie miałem okazję przedstawić grupie polskich uczniów bogate tureckie style sztuki Ebru marbling, miniatury i çini.

Zgłębialiśmy piękno i zawiłość tych tradycyjnych form sztuki oraz słynnych obrazów z historii sztuki tureckiej.
Jedną z atrakcji było omówienie obrazów Osmana Hamdi Bey’a i ukrytych przesłań, jakie niosą. Uczniowie byli zdumieni, gdy dowiedzieli się o głębszym znaczeniu, jakie kryje się za pociągnięciami pędzla.

Aby uczynić to doświadczenie jeszcze bardziej praktycznym i interaktywnym, spróbowaliśmy również swoich sił w tworzeniu własnych dzieł Ebru przy użyciu lakieru do paznokci! Niesamowite było zobaczyć kreatywność i unikalne perspektywy, jakie każdy z uczniów wniósł do projektu. Ogólnie rzecz biorąc, było to wspaniałe doświadczenie dzielenia się moją miłością do tureckiej sztuki i kultury z uczniami Wolnej Szkoły Waldorfskiej. Nie mogę się doczekać następnej okazji!

Sahin


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat programu Europejskiego Korpusu Solidarności? Koniecznie wejdź na naszą stronę i sprawdź aktualne oferty. KLIK TUTAJ

 

2023-02-13T10:55:05+01:00 13 lutego 2023|