Zaproszenie na spacery herstoryczne

 
Stowarzyszenie Aktywne Kobiety zaprasza na dwa spacery herstoryczne po terenie getta żydowskiego w Sosnowcu, w dzielnicy Środula, realizowane w ramach projektu „Poznaj działaczki żydowskiego ruchu oporu w Sosnowcu”. Spacery rozpoczną się od spotkania pod szyldem Friedy Mazjy-Oxenhaendler na Środuli, ul. Prusa. Poprowadzi je przewodniczka po Zagłębiowskim Szlaku Kobiet, kustoszka Muzeum Schoena w Sosnowcu, Anna Makarska.
 
Frieda Majda-Oxenhaendler była uczestniczką walk w getcie będzińsko-sosnowieckim, kurierką z Zagłębia na Węgry, pisarką, świadkinią w procesie Eichmanna i inicjatorką kontaktów młodzieży żydowskiej z polską.
 
Terminy spacerów: 9.07.2023 ; 16.07. 2023. Rozpoczną się o godz. 16:00‼
 
Projekt „Poznaj działaczki żydowskiego ruchu oporu w Sosnowcu”, to kolejna inicjatywa Stowarzyszenia na rzecz rozwoju tras spacerowo-herstorycznych Zagłębiowskiego Szlaku Kobiet, dzięki której mieszkańcy miasta i regionu mają możliwość pogłębiania wiedzy herstoryczno- obywatelskiej, świadomości i tożsamości regionalnej, kultywowania pamięci historycznej. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Sosnowiec.
 
Zgłoszenia na spacery prosimy kierować na adres: promocja.sak@gmail.com lub pod numerem telefonu: 785 242 767 (Marlena Kaczmarek).
 
Spacery można odbywać także indywidualnie, z aplikacją na telefon. Aplikacja/spacerownik jest bezpłatna i do pobrania na system Android: http://bityl.pl/rFkVD i IOS: http://bityl.pl/Qdh5T.
 
 
Zapraszamy!!
 
 
 
2023-06-29T10:41:59+02:00 29 czerwca 2023|