Węgierscy karatecy próbowali polskich potraw w Sosnowcu

Degustacja polskich i węgierskich dań, nauka narodowych tańców i prezentacje kultur narodowych – tak przedstawicielki Fundacji Medeina z Sosnowca i 30 gości z klubu karate Shotokan Tigrisek Sport Egyesület z Węgier spędzili sobotni wieczór międzykulturowy. Dzięki spotkaniu partnerzy mogli zapoznać się ze swoją działalnością, jak i nawiązać lepszą współpracę międzynarodową na przyszłość. 

W dniach 29-31 października blisko 30-osobowa grupa węgierskiego klubu karate Shotokan Tigrisek Sport Egyesület wzięła udział w wizycie studyjnej w Polsce. Wyjazd był współfinansowany ze środków z Fundacji Wacława Feldczaka i uczestniczyli w nim zarówno członkowie klubu, instruktorzy, jak i prezesi.

Jednym z punktów programu była wizyta w Sosnowcu, gdzie w sobotę (29 października) odbył się wieczór międzykulturowy. Przedstawicielki Fundacji Medeina zabrały przyjezdnych w gastronomiczną podróż, podczas której Węgrzy mogli spróbować typowych polskich i śląskich potraw. Na uroczystym spotkaniu goście również podzielili się swoimi rodzimymi produktami przywiezionymi z Węgier. 

W trakcie spotkania odbyła się bardzo ciekawa i energetyzująca lekcja tańca. Aktywistka Fundacji Medeina Wiktoria Grelewicz nauczyła gości poloneza, a Dóra Bucs-Tonk zademonstrowała podstawy słynnego węgierskiego “tańca diabła”. Polacy i Węgrzy mieli okazję do zacieśnienia współpracy międzynarodowej między tymi dwiema organizacjami, rozmawiali na temat przyszłych planowanych projektów oraz dzielili się wzajemnym doświadczeniem. 

Projekt był kierowany do osób aktywnie uprawiających karate, najmłodsza uczestniczka miała 5 lat, a najstarsza 75, co tylko pokazuje, że sport i aktywność fizyczna łączą pokolenia.

 

2022-11-02T14:34:10+01:00 2 listopada 2022|