Relacja z kursu w Hiszpanii pt. „Stwórz własny projekt”

Na przełomie marca i kwietnia odbył się kurs szkoleniowy pt. „Stwórz swój własny projekt” w Saragossie w Hiszpanii w ramach programu Erasmus+. Zachęcamy do przeczytania relacji Dagmary z wyjazdu. 

O czym był projekt, w którym wzięłaś udział? Jak wyglądał typowy dzień zajęć i jakich metod uczyli Was organizatorzy?

Dagmara: Projekt „Create Your Own Project” miał na celu nauczenie nas, jak pisać projekty w ramach Erasmus+. Oprócz przekazywania nam wiedzy na temat pisania własnych projektów mieliśmy również szansę na wymienienie się swoimi własnymi doświadczeniami z uczestnikami z innych organizacji partnerskich. Pozwoliło to nam na lepsze poznanie się i stworzenie jedynej w swoim rodzaju więzi. Wszystkie aktywności były inne i w innych grupach, co zapobiegło uczuciu monotonności, a także umożliwiło zapoznanie się z każdym uczestnikiem z osobna. Mieliśmy okazję również zacząć pracę nad swoim własnym projektem w wybranych przez nas grupach.

Czego się nauczyłaś podczas projektu?

Jedną z najważniejszych rzeczy, których się nauczyłam, było z pewnością pisanie projektów międzynarodowych. Organizatorzy opowiedzieli nam o wszystkich niezbędnych kryteriach do napisania własnego projektu i pokazali nam również, jak działa strona Erasmus+.

Jakie możliwości daje program Erasmus+? Jakie widzisz korzyści z wzięcia udziału w tych wyjazdach?

Erasmus+ przede wszystkim pozwala na rozwój osobisty poprzez nawiązywanie znajomości z ludźmi z całej Europy. Każdy z nas jest inny, a poznawanie ludzi z innych krajów europejskich nie tylko pozwala na stworzenie przyjaźni na całe życie, ale również umożliwia nauczenie się czegoś nowego poprzez dzielenie się swoimi własnymi doświadczeniami i przeżyciami z innymi.

W jaki sposób nabyta podczas projektu wiedza przyda Ci się w życiu codziennym?

Jako aktywistka i pracowniczka NGO uważam, że umiejętność pisania projektów pomoże mi w zmienianiu świata na lepsze poprzez realizowanie moich własnych projektów. Dzięki temu będę mogła zwiększyć świadomość społeczeństwa mnie otaczającego, a również rozwijać swoje znajomości międzynarodowe, by wspólnie znaleźć nowe sposoby na promowanie wartości europejskich.

———————————————————————————————————————–

Zainteresowany/a projektami z programu Erasmus+? Zachęcamy do sprawdzania zakładki Aktualne Oferty, gdzie na bieżąco informujemy Was o nowych możliwościach rozwoju. 

2022-04-22T11:29:37+02:00 22 kwietnia 2022|