Europejski Klub Młodzieżowy

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i współpracy w Europejskim Klubie Młodzieżowym, który funkcjonuje przy Stowarzyszeniu od 2016 roku. 
Europejski Klub Młodzieży jest skierowany do młodych ludzi w wieku 16-30 lat oraz do edukatorów, pracowników i trenerów młodzieżowych. Misją jest promowanie ciekawych możliwości rozwojowych, edukacyjnych i zawodowych, jakie Unia Europejska oferuje młodym ludziom z Polski i umożliwienie młodzieży korzystania z nich. Klub realizuje rozmaite pomysły i projekty europejskie, imprezy międzykulturowe oraz dyskusje na tematy istotne dla młodych ludzi w Europie.
Klub założony został przez stowarzyszenie przy udziale Alejandro i Marii – wolontariuszy europejskich z Gruzji i Hiszpanii, którzy wdrażali właśnie w Polsce, w Stowarzyszeniu Aktywne Kobiety swój własny projekt młodzieżowy „Młodzi dla świata II” w Sosnowcu współfinansowany z programu Erasmus+. 
Nie przegapcie okazji, zostańcie aktywnymi członkami Europejskiego klubu i rozwińcie swoje skrzydła w Europie – wraz z nami! 

Europejski Klub Młodzieży:
– pozwala poznać bliższej działania Unii Europejskiej w dziedzinie młodzieży i wartości jakimi się kieruje: tolerancja, poszanowanie dla różnorodności, równość szans, włączanie osób z mniejszymi szansami, demokracja i współdecydowanie, solidarność
– umożliwia tworzenie więzi i wymian pomiędzy młodzieżą z różnych krajów europejskich oraz krajów partnerskich Unii
– zaznajamia młodych ludzi jak efektywnie zdobywać wiedzę i doświadczenie zawodowe w krajach europejskich
– sprzyja zawieraniu nowych międzynarodowych przyjaźni i kreatywnemu spędzaniu czasu

W ramach Europejskiego Klubu Młodzieży organizujemy warsztaty, treningi, spotkania i imprezy, które zwiększają szanse młodych ludzi z regionu na samorealizację  i osiąganie celów w różnych sferach ich życia. Inicjujemy nowe projekty edukacyjne, wdrażamy młodych we współpracę międzynarodową i nawiązujemy współpracę z organizacjami młodzieżowymi z innych krajów.

Od października 2018 organizować będziemy liczne imprezy oraz kursy i konwersacje językowe – hiszpański, francuski i angielski. 

Jeśli zdecydujesz zostać członkiem klubu, poprosimy cię niebawem o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. 

Jeśli jesteś zainteresowany/a dotychczasową działalnością klubu odwiedź stronę https://europeanyouthclub.wordpress.com/.

Dołącz do nas na FACEBOOKu.

 

2018-08-27T17:07:02+02:00 18 sierpnia 2018|